Finanse Firma Praca

Co to jest Business Intelligence?

Business intelligence usługi

Zakładając przedsiębiorstwo, z pewnością nastawiony jesteś na zyski. Łączą się one w oczywisty sposób z większą ilością klientów, transakcji, pracowników, a co za tym idzie… danych. Ich dokładna i celna analiza jest potrzebna, aby móc nadal rozwijać się i podejmować racjonalne oraz trafne decyzje biznesowe. Właśnie tutaj na ratunek przychodzi Business Intelligence, który przyspiesza i ułatwia wszelkie procesy decyzyjne, jakie mogą czekać na Ciebie oraz Twoich podwładnych.

Dla kogo jest Business Intelligence?

Dla każdego przedsiębiorstwa z liczbą pracowników powyżej 30 osób, praktykujących sprzedaż więcej niż jednej usługi lub produktu. Dla mniejszych firm powyższa technologia może się okazać kosztowna i niepotrzebna, ponieważ nie będą posiadać wystarczającej ilości danych do przetwarzania. Jednak dla szybko rozwijających się firm z przychodami rocznymi przekraczającymi 20 milionów złotych, Business Intelligence to idealne rozwiązanie pomagające przy każdym (wybranym) procesie decyzyjnym.

Na czym polega Business Intelligence?

Najprościej mówiąc, jest to przetwarzanie danych z różnych działów i transakcji funkcjonujących w firmie, w celu przedstawienia ich w przystępny dla każdego czytelnika sposób. Informacje pochodzące z hurtowni danych w czystej postaci mogą być niezrozumiałe dla osoby, która nie jest zaznajomiona z konkretnym programem będącym ich źródłem. Dzięki zastosowaniu systemu Business Intelligence wszystkie te dane przedstawiane są w preferowanym przez użytkowników sposobie – tabeli, wykresie, grafie itd. Co więcej, takie uproszczenie prezentowania informacji sprawia, że mogą mieć w nie wgląd (i zrozumieć) osoby, które na co dzień nie zajmują się daną tematyką, np. dane pochodzące z działu sprzedaży, które pomogą działowi IT zrozumieć jak ulepszyć interface landing page. Tak więc BI usprawnia komunikację między pracownikami i przyspiesza proces analizy uzyskanych informacji. To prowadzi do bardziej celnych i precyzyjnych decyzji biznesowych, które oczywiście niosą za sobą zyski pieniężne.

Jak wprowadzić system Business Intelligence do firmy?

Podstawowym krokiem jest konsultacja oraz powiadomienie działów, których będzie ten system dotyczyć, o jego wprowadzeniu. Pracownicy najlepiej wiedzą, jakich informacji potrzebują, aby wykonać konkretne zadanie z jak największą skutecznością. Dlatego powinni być oni zaangażowani zarówno w proces wyboru zbiorów danych, które polegać będą przetworzeniu, a także formie, w jakiej zostaną im one następnie przedstawione. Taka konsultacja pozwoli określić, w jakim celu firma chce wprowadzić system BI do swojego działania. Jest to niezbędny krok, aby prawidłowo dobrać oprogramowanie, które przynosić będzie zamierzone efekty. Osoba wdrażająca system ma obowiązek komunikowania i instruowania jego nowych użytkowników o tym jak w sprawny sposób poruszać się w programie oraz służyć pomocą przy jakichkolwiek niejasnościach. Naturalnym jest, że na początku pojawiać się będą błędy i niespójności, ponieważ w większości baz danych, informacji jest za dużo i nie wszystkie z nich są potrzebne przy analizach. Szybkie reagowanie i usuwanie takich zaśmiecających danych, pomoże przy ulepszaniu działania systemu.

Business Intelligence to idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa nastawionego na szybki rozwój i operującego dużą ilością danych. Warto wybrać profesjonalne usługi specjalistów we wdrażaniu powyższych systemów do działania firm. Dzięki temu sprawniej zostanie on wprowadzony i nie będzie mowy o dodatkowych błędach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *