Dzieci

Jak wygląda nauka języka angielskiego w prywatnym żłobku?

Jak wygląda nauka języka angielskiego w prywatnym żłobku

Pierwsze lata życia dziecka są przepełnione intensywnym rozwojem i poznawaniem otaczającego go świata. Rodzice, którzy decydują się na zapisanie swoich pociech do żłobka, pragną, aby czas spędzony w tym miejscu był przepełniony nauką i szczęśliwymi chwilami. Jedną z najbardziej cennych i uniwersalnych umiejętności, którą warto rozwijać u dziecka od najwcześniejszych lat, jest język angielski. Dowiedz się, jak wygląda nauka tego języka w żłobku.

Rozwój języka angielskiego u małych dzieci

Decyzja odnośnie zapisania dziecka do żłobka to z pewnością niełatwe wyzwanie. Rodzice, którzy muszą na co dzień pracować, nie mają innego wyjścia. Jednak nawet w przypadku, gdy matka lub ojciec mają dodatkową pomoc (od dziadków lub opiekuna dla dziecka), warto rozważyć zapisanie pociechy do żłobka. Przede wszystkim w takiej placówce dziecko będzie mogło rozwijać umiejętności społeczne od najwcześniejszych lat. Ułatwi mu to znacząco przejście do przedszkola, a następnie do szkoły. Kolejną kwestią jest poznawanie otaczającego dziecko świata, uwzględniając inne bodźce niż tylko te, które są obecne w jego domu lub najbliższej okolicy. Żłobek to miejsce, które zapewnia maluchowi aktywności, pobudzające wszystkie zmysły do codziennej pracy.

Wyjątkowo dobrym pomysłem jest zapisanie dziecka do żłobka angielskiego. Wrocław, Kraków czy Warszawa – we wszystkich dużych miejscowościach znajdziesz wiele placówek z wieloletnim doświadczeniem nauczania języków obcych. Nauka w żłobku wygląda zupełnie inaczej niż na późniejszych etapach edukacji. W tego typu placówkach stawia się na metody nauczania połączone z zabawą. Dzięki codziennemu obcowaniu z angielskim w postaci wierszyków, piosenek oraz krótkich komunikatów od opiekunów, dziecko przyswoi nowy język, jakby był jego ojczystym. Zapisując malucha do żłobka z językiem angielskim, zapewniasz mu lepszy i łatwiejszy start w przyszłość – nie tylko w szkole, ale przede wszystkim w karierze. Angielski jest nadal jednym z najczęściej używanych języków podczas jakichkolwiek rozmów biznesowych. Z tego powodu w wielu ofertach pracy, jego znajomość jest często podstawowym wymaganiem od kandydatów. 

Żłobek angielski Wrocław – czy warto? 

Przed zapisaniem swojej pociechy do anglojęzycznego żłobka sprawdź koniecznie kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim zapoznaj się z programem nauczania i metodami, które kadra wykorzystuje podczas codziennych lekcji. W głównej mierze powinny one polegać na zabawie w formie nauki piosenek czy wierszyków w języku angielskim. Sprawdź również czas trwania takich zajęć – nie powinien on być dłuższy niż pół godziny w ciągu jednego dnia. Jest to czas, w którym dziecko zdąży się zainteresować nową piosenką czy wierszykiem bez znudzenia, czy rozproszenia uwagi. Kolejna istotna kwestia to kadra nauczycielska. Warto dokładnie zapoznać się z ich doświadczeniem, szczególny nacisk kładąc na prowadzenie grup dzieci w wieku od zera do trzech lat. Wybór konkretnego żłobka angielskiego we Wrocławiu czy innym dużym mieście z szeroką ofertą placówek tego typu, to z pewnością niełatwy wybór. Jednak mając na uwadze wyżej wymienione kwestie, podjęcie ostatecznej decyzji z pewnością będzie prostsze.