Pozostałe

Profesjonalne wyposażenie baru – na co zwrócić uwagę?

Profesjonalne wyposażenie baru

Każdy, kto planuje założyć swoją restaurację lub bar powinien zrobić skrupulatną listę urządzeń i akcesoriów potrzebnych do wyposażenia profesjonalnej kuchni. Lokal gastronomiczny to bowiem miejsce, w którym dobrej jakości sprzęt kuchenny ma naprawdę ogromne znaczenie, z czego z pewnością zdają sobie sprawę wszyscy restauratorzy – kuchnia stanowi przecież serce każdej knajpy. Skompletowanie niezbędnych urządzeń i przyrządów to zatem jedno z największych wyzwań, jakie stawia gastronomia. Sklep online – dzięki szerokiej ofercie produktów – jest świetnym miejscem do poszukiwań profesjonalnych sprzętów, które wyposażą przyszły bar, restaurację czy inny lokal gastronomiczny. Sprawdźmy, co jest niezbędne w każdym z nich.

Niezbędne wyposażenie baru

Prowadzenie baru może być bardzo ekscytującym zajęciem, jednak do tego, by oprócz radości przynosił również zyski, potrzebne są jeszcze wykwalifikowana kadra i niezawodne urządzenia. Zakup profesjonalnego wyposażenia z pewnością ucieszy barmanów i przyniesie w przyszłości znaczące korzyści. Aby znaleźć sklep z ofertą urządzeń dedykowanych gastronomii, wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki hasło „gastronomia sklep online” – w ten sposób szybko i wygodnie sprawdzisz, jakiego rodzaju sprzętu potrzebujesz do swojego lokalu. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych akcesoriów kuchennych, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić efektywne funkcjonowanie nowoczesnego baru.

Akcesoria barmańskie

To podstawowe narzędzia używane przez każdego barmana, a ich zadaniem jest usprawnienie przygotowywania koktajli. Można je spotkać w sklepach w formie zestawów lub jako pojedyncze gadżety. Zalicza się do nich m.in. shakery, rurki, miarki, nalewaki czy muddlery. Akcesoria tego typu przyśpieszają tworzenie smacznych drinków, bez konieczności rezygnacji z wysokiego poziomu serwowanych napojów. Produkty te są wykonane z najwyższej jakości materiałów, co sprawia dodatkowo, że łatwo utrzymać je w czystości.

Blendery i miksery

Urządzenia te przydadzą się do przygotowywania koktajli, w których składnikami są np. rozdrobnione owoce, musy, puree czy smoothie. Mogą przydać się także do kruszenia lodu, jeśli nie mamy innego urządzenia dedykowanego tej czynności.

Kostkarki i kruszarki do lodu

Nie ulega wątpliwości, że drinki i koktajle powinny być serwowane w odpowiedniej temperaturze. W barach alkohol podaje się zwykle schłodzony, a często dodaje się do niego również lód. W przepisach na koktajle można spotkać się z rekomendacją uzupełnienia napoju pokruszonymi kostkami lodu. Obecnie na rynku można dostać kruszarki elektryczne oraz ręczne. Kostkarki i kruszarki to niezbędne wyposażenie każdego baru, gdyż w takich miejscach będą potrzebne ich hurtowe ilości.

Chłodziarki i zamrażarki barowe

To niezbędne wyposażenie, ponieważ koneserów np. piwa jest bardzo wielu, a tym nie wypada serwować ciepłego trunku, zwłaszcza że sami producenci na etykietach informują o sugerowanej temperaturze podania. Oprócz złotego płynu chłodzić należy także inne alkohole, soki, mleko itp. Do tego przydadzą się chłodziarki i zamrażarki, które są całe przeszklone od frontu, dzięki czemu klient ma możliwość zobaczyć, jakim asortymentem dysponuje bar. Ponadto barmani często wkładają do chłodziarek naczynia, by przygotować je do wlania koktajlu czy alkoholu, gdyż takie podanie dostarcza lepszych doznań smakowych.

Profesjonalny bar

Sztuka przyrządzania i podawania potraw oraz napojów, oparta na wiedzy i umiejętnościach, to gastronomia. Sklep online, dzięki zamieszczonym w nim wskazówkom i odpowiednio dobranym ofertom, może pomóc w stworzeniu tak profesjonalnego miejsca, gdzie podawane zamówienia będą smakować i wyglądać jak prawdziwe dzieła artystyczne. Bar to mała przestrzeń, w której musi pomieścić się wiele urządzeń, barman (czasami nawet kilku), dlatego powinno znajdować się w nim odpowiednio przemyślane miejsce do wygodnego serwowania drinków i innych napojów. Warto dobrze rozplanować ten obszar, by było funkcjonalne i estetyczne.