Sport

Wszystko o taśmach od kiensiotapingu

Kinesiotaping ostatnimi czasy stał się bardzo popularny w Polsce. Jest to innowacyjna metoda oklejania ciała kolorowymi taśmami, które potocznie nazywane są tejpami.

Jeszcze niedawno kinesiotaping widoczny był jedynie w środowisku sportowców, a dla nas wyjątkowo bardzo zauważalny na meczach piłki nożnej. Jednak od jakiegoś czasu, taśmy kinezjologiczne stały się popularne również wśród osób, które mimo, iż nie mają wiele wspólnego ze sportem, to zmagają się z dolegliwościami bólowymi lub kontuzjami.

Oczywiście wraz z wzrostem popularności kinesiotapingu, zwiększyła się ilość producentów taśm. Jak więc wybrać plastry, by spełniały swoją funkcję i były produktem wysokiej jakości, który dostosowany będzie do naszych potrzeb?

Odpowiadamy poniżej!

W Internecie najczęściej spotykamy się z wątpliwościami, które dotyczą koloru taśm kinezjologicznych. Na rynku dostępne są bowiem taśmy w różnych kolorach i wzorach. Wybierając je, kierujemy się jedynie własnym gustem, ponieważ kolor nie ma żadnego wpływu na ich działanie. Kolejną zagwozdką jest wielkość taśm, a w tym ich szerokość. Najpopularniejsza szerokość taśmy to 5 cm. Dzieje się tak dlatego, że taki rozmiar daje największą możliwość wycięcia odpowiedniego kształtu i dopasowania go do naszej skóry. Na rynku znajdziemy również taśmy o szerokości 2,5 cm oraz 7,5 cm. Rozmiar zależy od tego, gdzie tejpy mają być zastosowane i jakich korzyści od nich oczekujemy. 

Nie zapominajmy również o materiale, z którego wykonany jest plaster do kinesiotapingu. Nieustannie najpopularniejsze taśmy to taśmy bawełniane. Jest to oczywiście bardzo korzystny wybór, ponieważ bawełna jest materiałem naturalnym, który przepuszcza powietrze i jest przyjemny dla naszej skóry. Jednak poza tejpami bawełnianymi, znajdziemy również taśmy syntetyczne, a także nylonowe. 

Nie jest tajemnicą, że plastry różnią się od siebie również ceną. W niektórych przypadkach rozstrzał cenowy jest bardzo widoczny. U dobrych producentów, taśmy kinezjologiczne o wielkości 5 cm x 5 m i gramaturze 160 g/m2 to koszt od 19 zł za sztukę. Natomiast taśmy syntetyczne o wymiarze 5 cm na 5m o gramaturze 185 g/m2 to koszt od 30 zł za sztukę. Warto kupować taśmy, które mają certyfikaty i są bezpieczne w użytku. Nie wybierajmy najtańszych rozwiązań, co do których nie mamy pewności. 

Zwracajmy uwagę na opisy produktów i sprawdzajmy z czego wykonane są tejpy.

W celu minimalizacji kosztów warto zastanowić się nad zakupem zestawu tejpów. Takie zestawy są dostępne zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych.

Kinesiotaping to doskonała metoda wspierająca walkę z bólem i kontuzjami. Zachęcamy do skorzystania z niej i zakupu idealnych tejpów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *