Finanse

Jak zainwestować w akcje

jak zainwestować w akcje

Inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych nie jest wiedzą tajemną dostępną jedynie wąskiemu gronu osób wyspecjalizowanych w dziedzinie inwestowania, np. maklerom lub doradcom inwestycyjnym. Tak naprawdę każdy z nas może zostać osobą aktywnie inwestującą na giełdzie w akcjach. Jak zainwestować w akcje?

Jak zainwestować w akcje?

jak zainwestować w akcjeAby zacząć inwestować na giełdzie trzeba przede wszystkim skoncentrować się na trzech obszarach: zdobyć wiedzę, śledzić bieżące informacje oraz posiadać konto maklerskie (kwestia techniczna). Zdobycie wiedzy na temat inwestowania w akcje w erze szerokiego dostępu do informacji, głównie dzięki Internetowi, jest stosunkowo proste. Wystarczy przeszukać portale ekonomiczne, blogi inwestycyjne, które w dużej mierze wyczerpują dwa najważniejsze podejścia inwestowania: analizę techniczną oraz fundamentalną. Na rynku dostępnych jest również wiele pozycji książkowych, które bardzo szczegółowo opisują zawiłości analizy finansowej. Punkt pierwszy: zdobądź wiedzę! Aby efektywnie inwestować na giełdzie, należy również śledzić bieżące informacje. Zarówno te, które wpływają na rynek, czyli dane makroekonomiczne, jak też te lokalne, mikroekonomiczne. Oczywiście bardzo istotne jest śledzenie informacji dotyczących spółek, w które inwestujemy lub chcemy zainwestować.

Jak wybrać biuro maklerskie?

Jak zainwestować w akcje od strony technicznej? Wystarczy otworzyć konto maklerskie (inwestycyjne) w jednym z biur maklerskich. Większość banków posiada swoje własne biura maklerskie. Najważniejsze przy wyborze biura maklerskiego są dwie rzeczy: sprawdzenie, czy biuro oferuje możliwość inwestowania w papiery, które nas interesują oraz wysokość prowizji. W drugim przypadku oczywiście najlepiej wybrać biuro, które oferuje jak najniższe koszty związane z prowadzeniem rachunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *