Sport

Jak ubrać się na rower w chłodne dni?

Jazda na rowerze jest coraz powszechniejszym sportem. Ludzie jeżdżą na rowerach do pracy, na wycieczki rodzinne i biorą udział w zawodach, które są organizowane coraz częściej. Rower, jak każdy sport to dobry wybór. W czasach konsumpcjonizmu i wygody, dla zdrowia czasem warto przesiąść się z samochodu czy autobusu właśnie na rower. A jak sport, to i moda sportowa. Mamy do wyboru ogrom rzeczy przeznaczonych właśnie dla rowerzystów od rękawiczek, przez specjalne spodnie do apaszek. Co wybrać, co będzie najwygodniejsze i najlepsze. I najważniejsze pytanie o tej porze roku: jak ubrać się na rower w chłodne dni?

Jak ubrać się na rower w chłodne dni?

jak ubrać się na rower w chłodne dniA no tak, żeby było nam ciepło, ale też tak żeby mieć swobodę ruchu. Niewątpliwie przydadzą się nam dobre, przyczepne rękawiczki. Podczas jazdy na rowerze, trzymamy kierownicę i z tego powodu ręce są narażone na powiewy zimnego powietrza. Naprawdę solidnie mogą zmarznąć. Kiedy zadbamy już o dłonie, warto pomyśleć o specjalistycznej odzieży rowerowej, która jest dostępna w niemal każdym dobrym sklepie sportowym. W sklepie takim możemy dostać na przykład bluzki, które pozwalają naszej skórze, podczas jazdy na rowerze oddychać, kurtki nieprzepuszczające wiatru, czy osłonki na kolana, które w niskich temperaturach sprawdzają się rewelacyjnie. Powinniśmy również zadbać o głowę, uszy i szyję. Tu znakomicie sprawdzi się kominiarka albo po prostu opaska z szalikiem.

Odzież rowerowa

Odzież rowerowa na chłodne dni powinna mieć co najmniej trzy właściwości: powinna ona dobrze nas chronić przed zimnem, ale też nie krępować naszych ruchów i nie dopuszczać do przegrzania naszego organizmu. Na szczęście sportowe sklepy oferują nam naprawdę ogromny wybór. Nic tylko dobrze się ubrać i iść na rower.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *