Pozostałe

Co to jest SEO i dlaczego jest tak ważne dla biznesu online? 

W czasach, gdy każdy ma dostęp do internetu, dobre SEO może być źródłem dużej liczby klientów.

Coraz więcej biznesów przenosi się do internetu. Wraz z rosnącymi kosztami lokali, wiele biznesów jest zmuszonych do wycofania się z działalności stacjonarnej i świadczenia swoich usług tylko online. Istnieją też całe grupy zawodowe, jak twórcy treści, stron www lub aplikacji sieciowych, które żyją z internetu, i dla internetu, i w internecie. Dla nich łatwość zaistnienia w internecie to jedyna szansa na działanie. Ich też prześladuje SEO pozycjonowanie: tajemnica wypozycjonowania w internecie. 

Czym jest SEO? 

Skrót pochodzący od angielskiego Search Engine Optimization. Jest to zestaw zasad zwiększających szanse witryny internetowej na pojawienie się wysoko w wynikach wyszukiwania. Dzieli się on na dwie główne części: optymalizację strony i link building. 

Optymalizacja strony pod wymogi SEO 

Jest to taki sposób tworzenia strony, by jej układ był czytelny tak dla wyszukiwarek i automatów, jak i użyteczny dla użytkowników. Na SEO pozycjonowanie składają się elementy strony i treść. Przykładem jest stosowanie nagłówków w celu podziału tekstu i wyróżnienia słów kluczowych. Również oryginalność treści ma znaczenie, treści powielane z innych stron będą rozpoznane przez automaty i oceniane słabiej od w pełni oryginalnych treści. 

Link building 

Na potrzeby pozycjonowania ważne są także unikalne linki prowadzące do naszej strony. W pozycjonowaniu naszego biznesu online w internecie pomogą wszelkie portale z ogłoszeniami i wizytówkami, na których zamieścimy wpisy z linkami prowadzącymi do naszej strony. Największą jednak wartość mają linki ze stron pokrewnych tematycznie naszej i to one najsilniej wypozycjonowują nas w wyszukiwarce. 

SEO pozycjonowanie – czy biznes online zawsze tego potrzebuje? 

Stare przysłowie mówi, że: dobry towar sam się sporzedaje. Niestety to naiwne podejście zabiło niejeden biznes online, tak prowadzony tradycyjnie jak i online. Nawet jeśli nasz biznes nie potrzebuje w tej chwili reklamy w postaci SEO pozycjonowanie, to nie możemy pozwolić na to by internet o nas zapomniał. Gdy sytuacja się pogorszy może być już za późno, by mu o nas przypomnieć. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *