Dom

Moskitiery – co warto o nich wiedzieć?

Niechciani mali goście w domu? Owady i insekty mogą być problematyczne, gdy postanowią rozgościć się w naszych czterech ścianach. Istnieje jednak sposób, aby zablokować im dostęp do naszego domu. Moskitiery sprawdzą się idealnie, ale przed dokonaniem zakupu warto co nieco się o nich dowiedzieć. Poznaj kilka przydatnych informacji o produkcie, którego głównym zadaniem jest ochrona przed owadami.

Najpopularniejsze rodzaje dostępnych moskitier

Najprostszy podział moskitier jest związany z miejscem, w którym zostaną zamontowane. W tym przypadku wyróżniamy moskitiery okienne i drzwiowe. Montowane są odpowiednio po zewnętrznej stronie okien i drzwi. Ponadto możemy też podzielić moskitiery ze względu na ich funkcjonalność. Ramkowe to takie, które można porównać do dodatkowego okna lub drzwi. Bardziej praktycznym rozwiązaniem są moskitiery przesuwne. Swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim na dużych oknach i drzwiach, a ich największą zaletą jest to, że można je swobodnie zwijać i rozwijać – zatem latem możesz chronić się przed komarami, a zimą zwinąć moskitierę i podziwiać śnieżnobiałe krajobrazy. 

Materiały, czyli dobre jakościowo moskitiery

Jako konsument masz wybór – moskitiery, które sprawdzą się przez jeden sezon lub produkt wysokiej jakości z odpowiednich materiałów. Warto postawić na sprawdzonych producentów. Dobre moskitiery produkowane są na profilu aluminiowym, który dodatkowo jest lakierowany proszkowo. Natomiast siatka powinna być wykonana z włókna szklanego lub metalu. Postaw właśnie na takie moskitiery. Wrocław – tutaj znajdziesz profesjonalne firmy, które mają w swojej ofercie tego rodzaju produkty.  

Szczelność moskitiery, czyli jak wybrać wielkość oczek

Twoja moskitiera ma chronić dom przed owadami, a te jak wiadomo, mogą być różne, także pod względem wielkości. Trzeba to uwzględnić przy wyborze moskitiery. Zastanów się, czy chcesz zabezpieczyć dom przed pszczołami, a może bardziej dokuczliwe są małe muszki. Producenci wzięli pod uwagę te kwestie i oferują moskitiery o różnej wielkości oczek. Dodatkowo dobrze dobrane pod względem szczelności moskitiery będą chronić również przed pyłem i kurzem z zewnątrz. 

Przed każdym zakupem warto zrobić research, aby dowiedzieć się jak najwięcej o produkcie. Nie inaczej jest w przypadku moskitiery. Dobrym źródłem informacji są także opinie osób, które już z nich korzystają i mogą podzielić się wnioskami o różnych rozwiązaniach. Jeżeli chcesz postawić na produkt, który będzie służył Twojemu domowi latami, korzystaj z usług firm, które oferują wysokiej jakości produkty, a przy okazji zadbają także o prawidłowy montaż. Od niego również zależy to, czy będziesz w pełni zadowolony z moskitiery. Podsumowując, przed zakupem będziesz miał do rozważenia kilka kwestii – m.in. wybrać odpowiedni rodzaj moskitiery, zwrócić uwagę na materiały, z których została wykonana i zastanowić się nad wielkością oczek. Powodzenia w wyborze!