Praca

Obsługa gabinetu lekarskiego online – co powinieneś wiedzieć

Nowe technologie na dobre zadomowiły się w naszym codziennym życiu i są wsparciem w wielu dziedzinach i branżach. Informatyzacja i rozwiązania IT mają także wpływ na usługi medyczne. Prowadzenie placówki medycznej wymaga koordynacji działań wielu osób zatrudnionych w tym miejscu. Wtedy najlepiej postawić na program do obsługi gabinetu lekarskiego, który ułatwi pracę lekarzom, a jednocześnie podniesie komfort usług po stronie pacjentów. 

Program do obsługi gabinetu lekarskiego – jak wspomaga lekarzy?

Istnieje kilka wyznaczników, które decydują o tym, że mamy do czynienia z dobrym oprogramowaniem medycznym. Przede wszystkim powinien być to prosty w obsłudze program. Dla lekarzy ma on być wsparciem, a nie skomplikowanym narzędziem, którego trzeba uczyć się tygodniami. Funkcjonalności, które doceniają lekarze to możliwość szybkiego tworzenia i edycji dokumentacji medycznej. Równie ważny jest też łatwy dostęp do historii leczenia pacjentów i wystawianie e-recept, e-zwolnień i e-skierowań. Program to ułatwienie nie tylko dla lekarzy, ale także innych pracowników, np. tych, którzy odpowiadają za sprawy organizacyjne, w tym rejestrację pacjentów. Zapanowanie nad grafikiem wizyt z dobrze przygotowanym systemem e-rejestracji zdecydowanie podnosi komfort pracy przy obsłudze gabinetu lekarskiego.

Program do obsługi gabinetu lekarskiego – zalety dla pacjentów

Kontakt z pacjentem to bardzo ważny element obsługi gabinetu lekarskiego. Możliwość szybkiego i wygodnego umówienia wizyty to wielki atut. Dzisiaj pacjenci mogą korzystać z wizyty w placówce medycznej lub wybrać opcję w formie teleporady. Całość powinna być spięta w kalendarzu, który uwzględnia wolne terminy i jest powiązany np. z systemem powiadomień SMS, które przypominają o wizycie, umożliwiają jej potwierdzenie lub odwołanie. Funkcjonalności dla pacjenta w programie obsługi dla gabinetu lekarskiego może być naprawdę wiele. Podnoszą one komfort kontaktu pacjenta z placówką medyczną. Pacjenci doceniają tego rodzaju rozwiązania. 

Program do obsługi gabinetu lekarskiego – ochrona danych i bezpieczeństwo dokumentacji medycznej 

W gabinetach medycznych bezpieczeństwo danych ma szczególne znaczenie. Pacjenci „dzielą się” z placówką medyczną nie tylko danymi osobowymi, ale też bardzo osobistymi informacjami o stanie swojego zdrowia. To właśnie powoduje, że zabezpieczenia tych danych muszą być na najwyższym poziomie. Dlatego też wybierając program do obsługi gabinetu lekarskiego online, trzeba wziąć pod uwagę bezpieczeństwo. Dostawcy oprogramowania dokładają wszelkich starań, aby ich produkt był niezawodny, ale i tak mogą pojawiać się problemy techniczne. Ważne jest to, aby rozwiązać je jak najszybciej, aby nie miały one znaczącego wpływu na działanie gabinetu lekarskiego. Warto zatem dopytać przed zakupem programu jak wygląda jego serwis i czy można liczyć na wsparcie specjalistów w momencie awarii, czy problemów technicznych. 

Każde wsparcie przy prowadzeniu gabinetu jest dużym ułatwieniem. Możliwości, jakie dają współczesne rozwiązania technologiczne to jeden z takich przykładów. Podnoszą one standard i komfort usług medycznych.