Praca

Wirtualne biuro w czasach pandemii

Wirtualne biuro podczas pandemii

Ze względu na panującą nie tylko w Polsce, ale na całym świecie pandemię COVID-19 zmienia się forma prowadzenia biznesu i utrzymywania kontaktów. Kiedyś obowiązkowe spotkania w biurze czy przy kawie, teraz zamienione zostały na video-calle i korespondencję e-mailową. Takie rozwiązania online, które dają możliwość prowadzenia biznesu z dowolnej lokalizacji, skłaniają do refleksji nad tym, czy warto wynajmować na stałe przestrzenie biurowe. Wirtualne biuro to idealne rozwiązanie dla tych, którzy przynajmniej na czas pandemii, wolą wykonywać swoją pracę np. z domu i zaoszczędzić w przy tym sporo pieniędzy.

Jakie korzyści niesie za sobą wirtualny adres?

Nawet jeśli obecnie wszystkie najważniejsze działania biznesowe jesteś w stanie wykonywać z domu, zapewne nie chcesz, aby każdy z Twoich klientów wiedział, gdzie mieszkasz. Możliwe również, że nie posiadasz danego miejsca na własność, a jesteś tam jedynie lokatorem. Podanie adresu do informacji urzędów jako oficjalnego miejsca Twojej działalności wiązałoby się z przymusem uzyskania zgody od właściciela mieszkania. A ten może nie chcieć, aby jego lokal widniał w KRS. Właśnie wtedy na ratunek przychodzi wirtualne biuro, a co za nim idzie – wirtualny adres. Dzięki tej usłudze będziesz mógł we wszelkiej dokumentacji dotyczącej Twojego przedsiębiorstwa podawać adres kojarzący się z profesjonalizmem. E-biura najczęściej znajdują się w centrum dużych miast lub w znanych dzielnicach, dlatego na starcie potencjalny klient będzie widział w Tobie kandydata na partnera biznesowego. Co więcej, wszelka korespondencja, jaka przychodzić będzie na adres firmy, może zostać dla Ciebie zeskanowana i przesłana na skrzynkę e-mailową. Zaoszczędzi Ci to czas na podróż do danego miejsca, a przy tym będziesz na bieżąco z informacjami o nadchodzących spotkaniach, opłatach itp. To również świetna możliwość na dotarcie do grupy odbiorców, do której normalnie ciężko byłoby zdobyć dostęp. Pracując np. z domu w małej miejscowości na Podlasiu, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zameldował swoją firmę w centrum Trójmiasta i stamtąd pozyskiwał nowych kontrahentów. Będą Cię oni spostrzegać jako firmę lokalną, a w razie potrzeby umówisz się z nimi na spotkanie w przestrzeni, którą podnajmują firmy z wirtualnymi biurami.

Wirtualne biuro to również nowy poziom zapewnienia bezpieczeństwa. Kontakt fizyczny z drugim człowiekiem jest bardzo ograniczony, a wszelkie przesyłki trafiają wtedy do rąk ograniczonej grupy osób. Dzięki temu możesz bezpiecznie prowadzić biznes z własnego domu, a przy tym nie tracić na renomie swojej firmy i płynności finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *